Descarga as últimas especificacións e dimensións da canle C.
Canle en U de aceiro laminado en quente ASTM A36 estándar americano
| Elemento | Especificación |
| Estándar | ASTM A36 / ASTM A6 |
| Material | Aceiro estrutural de carbono (aceiro baixo en carbono) |
| Resistencia ao rendemento | ≥ 250 MPa (36 ksi) |
| Resistencia á tracción | 400 – 550 MPa |
| Proceso de fabricación | Laminado en quente (HR) |
| Propiedade | Métrica (SI) | Imperial (EE. UU.) |
| Resistencia elástica (mín.) | ≥ 250 MPa | ≥ 36.000 psi |
| Resistencia á tracción | 400 - 550 MPa | 58.000 - 80.000 psi |
| Elongación (min) | ≥ 20 % (en 200 mm) | ≥ 20 % (en 8 polgadas) |
| Elongación (min) | ≥ 23 % (en 50 mm) | ≥ 23 % (en 2 polgadas) |
| Módulo de elasticidade | 200 GPa | 29.000 ksi |
Canles estándar americanas ASTM A36 (canles estándar - forma de C)
| Polgadas | libras/pés | d (mm) | b (mm) | tw (mm) | tf (mm) |
| C3 x 3,5 | 3.5 | 76,2 | 35,8 | 4.3 | 6.9 |
| C3 x 4,1 | 4.1 | 76,2 | 35,8 | 4.3 | 6.9 |
| C4 x 5,4 | 5.4 | 101.6 | 40.2 | 4.7 | 7,5 |
| C5 x 6,7 | 6.7 | 127 | 44,5 | 4.8 | 8.1 |
| C6 x 8,2 | 8.2 | 152,4 | 48,8 | 5.1 | 8.7 |
| C8 x 11,5 | 11,5 | 203.2 | 57,4 | 5.6 | 9.9 |
| C10 x 15,3 | 15.3 | 254 | 66 | 6.1 | 11.1 |
| C12 x 20,7 | 20,7 | 304,8 | 74,7 | 7.2 | 12.7 |
| C15 x 33,9 | 33,9 | 381 | 86,4 | 10.2 | 16,5 |
Canles estándar americanas ASTM A36 (canles diversas - forma MC)
| Polgadas | libras/pés | d (mm) | b (mm) | tw (mm) |
| MC6 x 12 | 12 | 152,4 | 63,4 | 7.9 |
| MC8 x 18,7 | 18,7 | 203.2 | 75,6 | 8.9 |
| MC10 x 22 | 22 | 254 | 84,2 | 7.4 |
| MC12 x 31 | 31 | 304,8 | 93.2 | 9.4 |
Fai clic no botón da dereita
Estándar de material:ASTM A36 (Especificación estándar para aceiro estrutural ao carbono).
Estándar dimensional:ASTM A6/A6M.
Lonxitudines dispoñibles:20 pés (6,1 m), 40 pés (12,2 m) ou lonxitudes personalizadas para optimizar a carga de contedores.
Tratamento de superficies:Negro (monocoloreado), imprimado ou galvanizado en quente (ASTM A123).
Certificación:Certificado completo de ensaio de laminación (MTC) segundo a norma EN 10204 3.1.
Experiencia rexional:Centrada no mercado americano, con sucursais específicas nos Estados Unidos e Guatemala.
Forza superior:Os perfís A36 ofrecen unha resistencia mínima ao rendemento de 36.000 psi (250 MPa), o que proporciona unha maior eficiencia estrutural que os perfís A36 estándar.
Loxística eficiente:Entrega directa porta a porta con embalaxe marítima optimizada para evitar a humidade e a ferruxe durante o transporte.
Vigas e columnasElementos de madeira lisa e de fabricación de embarcacións suxeitos aos efectos de certas cargas lixeiras ou moderadas.
Marcos de soporte: Bastidores que sosteñen equipos, tubaxes, materiais, etc.
Carrís de grúaCarrís para uso con guindastres móbiles de servizo lixeiro a medio.
Soportes de ponteTirantes ou arriostramentos para pontes con vanos pequenos.
1. Embalaxe profesional
Embalaxe segura: correa de ferro de alta resistencia con protector de bordos para protexer contra a deformación da brida.
Prevención da ferruxe: o produto acabado está envolto completamente en bolsas de plástico/tecido impermeables con bolsas desecantes internas incluídas para a absorción de humidade.
Trazabilidade completa: cada feixe está etiquetado cunha etiqueta metálica resistente ás inclemencias do tempo co número de calor, o grao (Gr.50) e o tamaño.
2. Envío optimizado
Carga de contedores:
20GP: Apto para lonxitudes de 5,8 m.
40HC: Optimizado para lonxitudes de 11,8 m/12 m (moi recomendable para grandes proxectos).
Métodos especializados: contedores abertos para facilitar o acceso con grúa ou carga fraccionada para grandes volumes de tonelaxe.
3. Loxística rexional
Porta a obra: As nosas oficinas nos Estados Unidos e Guatemala realizan entregas en plataforma directamente na súa obra.
Garantía de integridade: Introdución de bloques de madeira entre os feixes para evitar a flexión durante o apilado e o transporte.
P1: Que é o aceiro ASTM A36?
A: Un aceiro brando estrutural de baixo contido en carbono amplamente utilizado en América do Norte, que presenta unha gran soldabilidade, formabilidade e durabilidade, que serve como aceiro universal para escenarios de construción e industriais.
P2: Diferenza entre a canle C e a canle MC?
R: As canles en C estándar teñen bridas interiores cónicas con dimensións fixas segundo o estándar americano. As canles MC (varias) presentan unha anchura de brida e un grosor de alma personalizados para aplicacións especiais de estruturas e largueros de escaleiras. Ambas están dispoñibles en grao ASTM A36.
P3: Dimensións estándar das canles A36?
R: Segundo a norma ASTM A6, a profundidade varía de 3 polgadas (C3) a 15 polgadas (C15). Regras de marcado de tamaño: profundidade + peso por pé (por exemplo, C3×4,1, C8×11,5).
P4: É soldable o aceiro ASTM A36?
R: Si. Ten unha excelente soldabilidade. Aplícanse os métodos de soldadura habituais (SMAW, GMAW, soldadura oxiacetilénica), sen necesidade de prequecemento nin posquecemento adicionais para espesores estándar.
P5: Pódense galvanizar as canles en U A36?
R: Si. Dado que o aceiro ao carbono é propenso á oxidación, a galvanización por inmersión en quente (ASTM A123) é o tratamento superficial principal para a resistencia á corrosión en ambientes exteriores e mariños.
P6: Como ler o MTC do aceiro A36?
A: A norma EN 10204 3.1 MTC abrangue 3 verificacións principais: 1. Composición química (C, Mn, P, S, Si); 2. Propiedades mecánicas: límite elástico ≥36 ksi, resistencia á tracción 58–80 ksi, alongamento ≥20 %; 3. Trazabilidade do produto mediante o número de cocción coincidente.
P7: Lonxitudines de exportación estándar?
R: Ademais das lonxitudes estándar dos Estados Unidos de 20 pés/40 pés, os tamaños de exportación convencionais son de 5,8 m/11,8 m para a carga estándar de contedores. Tamén hai dispoñible un servizo de corte personalizado.
P8: Aplicacións comúns das canles A36?
A: Amplamente utilizado en estruturas de edificios, linteis, compoñentes de pontes, barreiras de autoestradas, remolques de camións, bases mecánicas, equipos agrícolas e sistemas de montaxe solar.
Datos de contacto
Enderezo
Zona de desenvolvemento industrial de Kangsheng
Distrito de Wuqing, cidade de Tianjin, China.
Correo electrónico
Teléfono
Horas
Luns-Domingo: servizo 24 horas












